Doporučíš knihu?

 

Přečtěte si:

Datum: 11.05.2015

Vložil: ELIŠKA

Titulek: Bezva knížky

Mám ráda knihy od Francesky Simonové.Jsou boží a mají hezké obrázky.DOPORUČUJU
HOLKÁM A KLUKŮM!!!!!

Datum: 11.05.2015

Vložil: Anička

Titulek: nejoblíbenější knížka

Moje nejoblíbenější knížky jsou od Jacqueline Wilsonové jsou zábavné a moc mě baví.DOPORUČUJU

Datum: 07.07.2014

Vložil: Pavel Pančík

Titulek: hahaha

Já nic nečtu!!!!

Datum: 07.07.2014

Vložil: baja

Titulek: Re: hahaha

nas to nezaajima

Datum: 23.07.2014

Vložil: janaja38

Titulek: Re: hahaha

když nic nečteš, tak sem nelez !!!

Datum: 14.10.2014

Vložil: lol

Titulek: Re: hahaha

what?

Datum: 29.05.2014

Vložil: eliška

Titulek: dost zajmavá kniha o mýtech a legendách

kniha má název " mýty a legendy:Vlci draci a jiná bajná zvířata. Kniha je o mýtech a legendách různých zemích.V knize jsou hezké ilustrace.Některé mýty jsou zajímavé a já si je četla i 10krát.nejvíc se mi líbí modří lvi.tuhle knihu bych doporučila čtenářům, kteří mají rádi legendy a mýty.

Datum: 07.06.2013

Vložil: Tom Roub.

Titulek: moje oblíbená

Paní Láryfáry,Halo,PaníLáryfáry,Čáry paní Láryfáry,Farma,paní Láryfáry

Datum: 17.05.2013

Vložil: Marie Plačková

Titulek: Četba, která inspiruje

Kahlil Gibran - Ježíš, syn člověk
Po knihách „Prorok“,“Slzy a úsměv“ a „Zlomená křídla“ zakoupila hlucká knihovna další knihu Chalíla Džibrána „Ježíš – syn člověka“.
Je to vyprávění o Synu člověka ústy jeho současníků, tedy dobových svědků. Jsou mezi nimi jeho příznivci i odpůrci: někteří z apoštolů, jeho matka Maria, Maří Magdaléna, episodní biblické i nebiblické postavy, členové velerady, Římané, ale i náhodní kolemjdoucí. Jejich názory střídavě vyvažují Ježíšovo lidství a umožňují běžnému čtenáři pochopit jeho osobnost. Děj spěje k vrcholu vylíčením poslední večeře v Jeruzalémě a poté ukřižováním na Golgotě, o němž vypovídá Šimon z Kyrény. Epilogem a zároveň osobním vyznáním je závěrečné básnické slovo Muže z Libanonu, tedy samotného autora. A přestože se výpovědi všech postav zrodily v jeho fantazii, odpovídají jak životní, tak biblické skutečnosti. Chalíl Džibrán nebyl nadarmo považován arabsky mluvícími čtenáři za génia své doby.

„Váš bližní je vaším druhým já,
které žije za zdí.
Jakmile mu porozumíte,
zeď se sesype."

Datum: 02.12.2012

Vložil: Marie

Titulek: Atlas mraků není jen nákladný velkofilm, ale hlavně báječná kniha

Před několika týdny vstoupil do kin film Atlas mraků, režírovaný Tomem Tykwerem (Lola běží o život, Parfém) a bratry (nyní už sourozenci, protože jeden z bratrů si nechal změnit pohlaví) Wachowskými (Matrix). Ve filmu se představí americké a britské superhvězdy, mimo jiné Tom Hanks, Halle Berryová a Hugh Grant. Podobně jako kniha, také film vypráví několik příběhů z různých dob - od 19. století až po postapokalyptickou budoucnost. Velmi efektně přenesl na velké plátno exotická i neuvěřitelná dějiště těchto příběhů. Přesto se však bohužel splnilo to, co u převádění knih na plátno člověk obvykle očekává: došlo ke zploštění knihy a v posledních patnácti minutách dokonce k jejímu naprostému popření v podobě kýčovitého a velmi, velmi doslovného hollywoodského happy-endu (a to i přesto, že film vznikal v nezávislé produkci). Zkrátka, do kina na ten spektakulární kus běžte, nemáte-li rádi kýč, odejděte 15 minut před koncem, ale hlavně! Přečtěte si knihu Atlas mraků od geniálního britského spisovatele Davida Mitchella.

1 | 2 >>

Přidat nový příspěvek