Beseda - Naše děti v Kongu - fotografie

20.03.2014 14:56

V neděli 16. března 2014 se uskutečnila na tvrzi přednáška "Naše děti v Kongu", kterou připravili manželé Markéta a Olivier Debroise.

Projekt "Naše děti v Kongu" je zaměřen na pomoc sirotkům z Domova Panny Marie Lurdské v Loangu v Demokratické republice Kongo (dříve Zair). Snaží se dětem zajistit vše potřebné – ubytování, stravu, oblečení, lékařskou péči atd. Kromě základních životních potřeb je snahou dětem poskytnout dostatečné vzdělání a výchovu, které by jim v dospělosti zajistily samostatnost a finanční nezávislost, a takto přispět k rozvoji jejich země. Díky přímé spolupráci s ředitelem sirotčince a místními lidmi vychází všechny dílčí projekty z opravdových potřeb dětí a počítají s reálnými možnostmi v Kongu. 

 

   

                  sirotčinec                                            jídelna                                    kuchyňský kout