BESEDA SE SPISOVATELEM

02.01.2013 07:31

V pátek 15. února 2013 v 18 hodin bude v hlucké knihovně beseda s regionálním spisovatelem Josefem Holcmanem.
Josef Holcman se narodil 6. března 1952 v Kyjově a poté vyrůstal v blízkých Skoronicích, kde přežil i svá studia práv díky tomu, že se naučil dělat víno a oblékat si kroj. V roce 1975 nastoupil jako státní notář do Hodonína, odkud byl zanedlouho přesunut do tehdejšího Gottwaldova, kde bydlel do roku 1989. Od roku 1989 žije ve Zlíně.
Ze své soudní praxe zaznamenal texty „Jazyk v sádře“. Dále mu vyšly publikace „O jízdě králů“, „O slivovici“, „Týden co týden“, „Cena facky“ a další.
Na besedě v hlucké knihovně představí svou novou knihu „Stroj se (ne)zadrhl“. Zájemci si ji zde také mohou zakoupit.
Po besedě bude následovat autogramiáda.
Pozvánku zveřejňujeme s předstihem, protože tak budou mít zájemci dost času na to, aby si přečetli některou z knih uvedeného autora. V hlucké knihovně je možno půjčit si „Sváry“, „Týden co týden“, „O slivovici“ a „Cena facky“.