Březnové knihovnické lekce - ve fotografiích

02.04.2019 12:46

Během měsíce března, měsíce čtenářů, navštívily hluckou knihovnu postupně všechny třídy 1.-5. ročníků Základní školy v Hluku.

Poprvé v knihovně, takový byl název lekce, která čekala na letošní prvňáčky. Ti se v rámci projektu Už jsem čtenář - knížka pro prvňáčka zúčastní do konce školního roku ještě několika návštěv knihovny. V závěru pak budou slavnostně pasováni na čtenáře.

Spolu s žáky druhých tříd jsme pomohli policejnímu křečkovi Brunovi odhalit zámeckého zloděje.

Dětští hrdinové švédské spisovatelky byli hlavním tématem knihovnické lekce pro všechny třeťáky.

Za pověstmi nejen z našeho okolí jsme se vydali s chlapci a děvčaty ze čtvrtých tříd.

A na závěr jsme s žáky pátých tříd pomyslně vstoupili do říše fantazy literatury.

Už tradičně, jako každý rok, tak i letos, se naše knihovna spolu se základní školou zapojila do projektu SKIP - Už jsem čtenář, knížka pro prvňáčka.

Naši prvňáčci několikrát během tohoto školní roku společně navštíví hluckou knihovnu a na konci školního roku budou slavnostně pasováni na čtenáře.

Poprvé v knihovně, takový byl název lekce, kterou prvňáčci absolvovali ve středu 13. března 2017 (viz. foto níže).

Úvodem jsme si vysvětlili základní informace: kdo píše knihy, kde se to všechno děje, jak se do knih dostanou obrázky, co znamenají barevné štítky na hřbetech knih, co je to naučná literatura, jak řadíme knihy v knihovně ..., taky jsme si mezi povídáním přečetli pohádku.

Kdo je to mol a knihomol se děti dověděly z pohádky Zuzany Pospíšilové. Snad bylo pro děti zajímavé i představení "Knihy, co tě naučí milovat knihy".

Už teď se těším na další návštěvu!

Více zde: https://hluk.knihovna.cz/news/navsteva-purvnacku-v-knihovne/

Více zde: https://hluk.knihovna.cz/news/navsteva-purvnacku-v-knihovne/