HLUCKÁ HLEDAČKA + změna umístění informačního centra

13.06.2017 07:14

Městská knihovna v Hluku ve spolupráci s Informačním centrem v Hluku připravili pro děti "Hluckou hledačku".

Tento nápad vzešel víceméně z požadavků turistů a návštěvníků města, kteří se každoročně v letním období dotazují, co máme v Hluku pro děti, kam s nimi mohou zajít, která místa navštívit...

A protože počasí není vždy vhodné ke koupání, podařilo se nám vytvořit tuto hledačku, která prostřednictvím časově i fyzicky nenáročné procházky seznámí turisty se sedmi zajímavými místy v Hluku.

Jako první si trasu prošly téměř všechny děti hlucké základní školy. Děti se snažily správně doplnit odpovědi na otázky u každého ze sedmi zastavení, výsledkem byla tajenka na zadní straně hledačky. Za správné vyluštění získali menší i velcí luštitelé v knihovně odměnu. Podle jejich bezprostředních reakcí jsme usoudili, že putování s otázkami bylo úspěšné a zavedlo děti dokonce na místa jim méně známá.

Teď už se těšíme na letní prázdniny, kdy nabídneme hledačku turistům.

Jen místo začátku a konce trasy se změnilo.

Od začátku měsíce června sídlí Informační centrum Hluk na novém místě.

Přestěhovalo se do větších prostor, do centra města - do komplexu prodejních stánků vedle základní školy.

Přesná adresa:

ICM Hluk

nám. Komenského 158
687 25 Hluk

Michaela Beníčková
tel.: 572 111 312
mobil: 776 632 790

Provozní doba (1.10. - 31.5.):

pondělí - pátek: 9:00 - 16:00

Provozní doba (1.6. - 30.9.):

pondělí - neděle: 10:00 - 17:00