Projekt Už jsem čtenář - knížka pro prvňáčka

05.01.2021 14:14

Tak jako každoročně, i minulý školní rok 2019/2020 byli žáci 1.A i 1.B základní školy přihlášeni do projektu Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka.

Protože epidemiologická situace bohužel nedovolila plánované návštěvy prvňáčků (resp. už ani letošních druháčků) v knihovně na knihovnických lekcích, proběhlo vše on-line. Jiná doba si žádá jiné postupy, a proto se setkání uskutečnilo virtuálně. Toto setkání proběhlo v pátek 11. prosince a zprostředkovaly ho paní učitelky druhých tříd spolu s paní ředitelkou a paní zástupkyní. Díky nim se děti mohly i aktivně zapojit do povídání o knihách a knihovně, hlásily se, s nadšením odpovídaly na otázky a hádanky.

Slavnostní pasování na čtenáře se uskutečnilo v pátek 18. prosince poté, co děti prokázaly své čtenářské dovednosti. Při čtení se všichni moooc snažili a přednesený slib čtenáře následně stvrdili svým podpisem.

Odměnou jim byla záložka a krásná kniha české spisovatelky Lenky Rožnovské a ilustrátorky Andrey Popprové - Katka a klokan ze šuplíku.

Tak ať se vám každá kniha stane dobrým přítelem!

2. A